SİZDEN BORÇ, ÇEK, SENET KARŞILIĞI DESTEK ALABİLİR MİYİM

KESİNLİKLE HAYIR. Bankalar ile sorununuz varsa ve ailenizden gerekli desteği alamıyorsanız hiçbir şekilde firmamızdan (borç, çek, senet vb.) destek alamazsınız. Firmamız nakit sorununuzu çözmek için ancak yasal koşullarda sizi bankalar ile buluşturur. Bunun dışında hizmet vermez. Bu konuda ısrarcı olmayınız ve aracı sormayınız. Firmamız faktöring kuruluşu değildir ve hiçbir aracı kurum ile ilişkisi bulunmamaktadır.

BANKAYLA ÇALIŞMIŞLIĞIM YOKSA VE SSK DÜZENLİ ÖDENİYORSA KREDİ ALABİLİR MİYİM

EVET. Daha önce hiçbir banka ile çalışmanız olmamasına rağmen sigorta primleriniz düzenli ödeniyorsa, en az 12 aydır aktif sigortalıysanız, son 3 aydır aynı işyerinde çalışıyor ve primleriniz bu işyerinden ödeniyorsa kredi kullanabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken e-devlet hesabınızdan SSK hizmet dökümünüzü almanız ve diğer evraklarınız ile bize ulaştırmalısınız.

NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM

Bankalar iç mevzuatına ve piyasanın durumuna göre zaman zaman net maaşınızın kaç katı tutarında kredi kullanabileceğinizi düzenlemektedir. Şu anda bankasına göre değişmekle birlikte şuan da net gelirinizin 1 Bankadan 12 ile 32 katı arasındadır.

PUANIM VE ÖDEMELERİ DÜZENLİ, SSK ASGARİ ÜCRETTEN YATIYOR KADAR KULLANABİLİRİM

EVET. Bu durumda işvereniniz elinize geçen maaş tutarınızı yazılı olarak kaşeli ve imzalı olarak imza sirküleri ile birlikte verirse kredinizi gerçek gelirinizin minimum 12 maksimum 32 katı kadar kullanabilirsiniz. Ancak işvereniniz bordronuz dışında bir maaş yazısını vermekten imtina ediyor ise krediniz SSK priminizin yattığı tutar üzerinden onaylanabilir.

BAKREDİ ALMAK İSTERSEM NE YAPMAM GEREKİR

Öncelikle sitemizde bulunan hemen başvur başlığında yer alan başvuru formunda zorunlu olan bölümlerini doldurup bize göndermeniz gerekir. Ardından müşteri temsilcilerimiz sizlerle irtibata geçerek eksik kalan bilgilerinizi talep edecektir. En geç 1 ile 3 gün arasında başvurunuzun durumu, vermiş olduğunuz mobil telefon numaranıza kısa mesaj ile bildirilecektir.

SSK LI OLMADIĞIM HALDE KREDİ ALABİLİR MİYİM

SSK priminiz yatırılmıyor ya da düzensiz yatırılıyor ise, geçmişte kullanmış olduğunuz kredi kartı veya kredilerinizin geri ödeme performansına ve bankalar nezdinde oluşan KKB SKOR puanınıza göre 20.000 TL Den 300.000 TL Kadar Bireysel Araç kredi talebiniz değerlendirilir.

KAPALI TAKİP YAŞADIM KREDİ ALABİLİR MİYİM

Daha önce bankalarda sorun yaşamış ancak aksayan ya da takipli kredilerinizi ödeyip kapatma yazılarınızı aldıysanız, bankanızdan durumunuz araştırılır. Aktif Ürün Kullanmıyorsanız Banka gerekirse kredi kayıt bürosuna adınıza MİDES başvurarak, siciliniz ile ilgili af talep eder. Bankaların mevzuatına göre sorunlu kredilerin kapanma tarihinin üzerinden belli sürelerin geçmiş olması gerekmektedir. Firmamız adınıza gerekli başvuruları yaparak, kredi kullanma şartlarınızı araştırır ve uygunluğunuz ile ilgili tarafınıza bilgi verir.

SSK LI ÇALIŞANIM. KKB SIFIR KREDİ ALABİLİRMİYİM

Bazı bankalar geçmişteki kredi geri ödeme performansınızı görmek ve skor puanınızı hesaplamak isterler. Hiçbir banka ile çalışmadıysanız ve kredi kartı da kullanmadıysanız skor puanı oluşmayacağından, kredi de kullandırmazlar. Bazı bankalar ise SSK priminizin aynı işyerinden son 6 ay içerisinde düzenli olarak yatırılması durumunda kredi talebinizi değerlendirir. Firmamız talebiniz için en uygun bankayı bularak, danışmanlık hizmetini verir.

BAKREDİ TALEBİM REDDEDİLİRSE GÖNDERDİĞİM EVRAKLARIMI NASIL GERİ ALABİLİRİM

Kredi talebiniz giriş yapılan banka dan RET edilirse 0 212 695 3 695 numaralı telefonlarımızdan arayarak, kargo ücreti tarafınıza ait olmak üzere belgelerinizin adresinize iadesini talep edebilirsiniz. İadesi istenmeyen belgeler, diğer müşteri kayıtlarımız ile birlikte maksimum 7 günde bir imha edilecektir.

BAŞVURUDAN SONRA VAZGEÇERSEM

Başvurusu yapılmış ancak kredi onayı alınmamış taleplerinizden hiçbir ücret ödemeden vazgeçebilirsiniz.