Blog

Genel Kredi Notu Düşüklere Kredi Nasıl Çıkar?

Kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapamadıysanız kredi notunuz düştüyse ve bu nedenle kredi çekemiyorsanız yine de kredi alabilirsiniz. Sicilinizde kredi konusunda bir leke bulunuyorsa kredi çekmeniz bir hayli güçtür. Bankalar kredi verirken bazı koşullar ve yeterlilikler isterler, bu yeterliliğe sahip olmayan müşterileri için bankalar genellikle kredi vermek istemezler. Ancak kredi notuna bağlı olarak alabileceğiniz krediler de mevcuttur. Hatta 2017 yılında çıkan af ile birlikte kredi sicilinde leke olan kişilerin bile kredi çekebilmeleri olanaklı kılınmıştır.
Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar olduğu gibi kredi notu düşük olanların yapması gereken bir takım işlemler de mevcuttur. Kolay olmayan durumdaki müşterileri için her hangi bir koşula ya da şarta bağlı kalmadan kredi vermek ve müşterilerini memnun etmek için son derece titizlikle çalışan firmamız müşteri memnuniyetini ön plana alarak profesyonel bir hizmet anlayışı ile müşterilerine destek olmaktadır.

Kredi notu düşük kişilerin 2017 yılı öncesinde durumları daha zordu. Kredi başvuruları daima reddediliyordu. 2017 sonrasındaki yasa ile beraber bazı kişilerin kredi alabilmesi daha kolaylaşmış olsa da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu yine de herkese kredi vermek konusunda cömert değil. Yine de 2017 yılı sonrasında kara listede olan kişilerden bazıları kredi alabilecekler. Yine de bu krediyi alan kişiler kara listeden borçlarını ödeyebilene kadar çıkamamaktadırlar. Eğer kara listede kalmak istemiyorsanız firmamızdan alacağınız kredi ile banka borcunuzu hemen ödeyebilir kolayca kara listeden çıkabilirsiniz. Kara listeye alınan bir kişi vereceği gelir belgesi ile kredi alabilmekte olsa da yine de kara listede olmak itibarı için zorlayıcı bir durumdur.
Kredi çekmek için sadece kara listede olmak gerekmiyor, bizden alacağınız kredi ile isterseniz ev alın, isterseniz araba, yılbaşı, bayram, evlilik kredisi gibi tüm özel harcamalarınızda da kullanabileceğiniz kredileri siz müşterilerimize sunuyoruz. Kredi almak için danışacağınız zaman temsilcilerimiz size bu konuda destek vermek için 7 gün 24 saat çalışmaktadırlar. Eğer bankaların kara listesindeyseniz bankalara olan kredi borçlarınızı ödemeniz halinde kara listeden kurtulabilirsiniz. Bu ödemeyi taksitle yapabileceğiniz gibi peşin ödeyerek de kurtulmanız mümkün. Bununla beraber bolca elektrik su veya telefon gibi ödemelerin otomatik ödeme talimatı ile yapılması da kredi notunuzu yükselten seçeneklerdir.

 

Author Details