Blog

Genel Kredi kartı başvurum neden onaylanmıyor?

Kredi kartı başvurum neden onaylanmadı?

Kredi kartı başvurularının onaylanmamasının birkaç ana nedeni vardır. Banka kartı başvurunuzun neden onaylanmadığı konusunda kesin bilgi edinebilir veya bu durumun kaynağını kendiniz bulabilirsiniz.

Birçoğumuz kredi kartlarını tek başına maaşla sağlanamayacak ek bir kaynak olarak görüyoruz. Öte yandan kredi kartlarının avantajları (taksitli ödeme gibi) bizi çok çekici kılıyor ve cüzdanda saklanabiliyor. Kredi kartı başvurunuzu zaten gönderdiyseniz ve onayladıysanız, yakında bulacaksınız. Ancak kredi kartı başvurunuz onaylanmadıysa, başvurunuz henüz olumlu olarak değerlendirilmemiştir ve benzer bilgilendirme mesajları kafanızı karıştırmaya yetebilir.

Diğer bankalar için endişelenmeden ve başvurmadan önce, mevcut kredi kartı başvurunuzun neden onaylanmadığını anlamalısınız. Bu, bir dahaki sefere aynı veya başka bir kart için onay almanıza yardımcı olacaktır. Başvuruyorum ama neden kredi kartı alamadığımı öğrenmek istiyorsan, neden kredi kartının onaylanmadığını düşünmen gerektiğini merak etmeyin, size yardımcı olacağız. Çünkü bir kredi kartı verilmezse, bir nedeni olmalı ve bulmanıza yardımcı olacağız.

Kredi kartı başvurusunun reddedilme nedenleri:

  • Sabit aylık gelir yok
  • Düşük gelir
  • Düşük kredi puanı
  • Gelire göre daha yüksek bir limit gerektir
  • Genellikle kredi veya kredi kartları için başvurun
  • Başvuru formunda yanlış, yanlış veya yanıltıcı bilgi vermek
  • Aşırı kullanım limitleri ve yüksek borç

Başvuru formundaki basit hatalar, yanlış bilgiler, kredi notu veya düşük gelir, kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Her birini anlamak için okumaya devam edin.

1. Düzenli gelir yok.
Gelirinizi kaydedebilmek ve belirli bir miktarda gelire sahip olmak, kredi kartı almanın şartlarından biridir. Düzenli bir geliriniz yoksa veya düzenli bir geliriniz olsa bile, gelir kaydetmekte zorlanıyorsanız, başvurunuz reddedilebilir. Maaşlar banka hesabınıza yatırılır; maaş bordroları veya işverenler tarafından sağlanan maaş belgeleri, kira geliri ödemeleri veya yetim emeklilik maaşları, kayıtlı sabit gelir türlerine örnektir. Bunlardan en az birine sahip olmak başvurunuzun onaylanma şansını artıracaktır.

2. Düşük gelir
Yeni mezun olduysanız veya çalışmaya yeni başladıysanız, profesyonel değilseniz düşük gelirli olmanız alışılmadık bir durum değildir. Ancak banka, kredi kartı başvurunuzun onaylanmasında belirleyici faktör olarak gelirinizi kabul eder. Geliriniz öngörülebilir kredi kartı ücretlerini ödeyemeyecek kadar düşükse, gelirinize uygun bir limit tahsis etmek imkansız olduğundan başvurunuzu onaylayamayabilirsiniz. Bu nedenle, gelirinizin olası kredi kartı harcamalarını karşılayabilmesi önemlidir.

3. Düşük kredi notu
Kredi derecelendirmesi, kredi kartı başvurunuzun onaylanmasında önemli bir faktördür. Kredi notunuz düşük olduğunda, özellikle ulusal ortalamanın altında olduğunda, kart başvurunuz onaylanmayabilir. Kredi notu ile kredi kartı arasındaki ilişki hakkında ileri düzey okuma önerileri arıyorsanız, kredi kartı postasının kredi notunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca daha önce hiç kredi kartı veya kredi kartı ürünü kullanmadıysanız kredi geçmişiniz hesaplanmayacağı ve kredi notunuzun hesaplanmayacağı için kart başvurunuzun onaylanmayabileceğini de unutmamalısınız.

4. Sık kredi kartı veya kredi kartı başvurusu
Kredi Kayıt Bürosu, tüm kredili ürün hareketlerinizi izler ve kayıt altına alır. Banka ayrıca, kredi ürünü başvurularınızı veya bu ürünlerin kullanım verilerini ofise düzenli olarak raporlamaktadır. Kredi kartı gibi kredi ürünlerine defalarca başvurduğunuzda, “aşırı sorgulama” denen duruma yol açacak ve başvurunuz bir süre sonra doğrudan reddedilecektir. Bankalar genellikle bu yoğun kredi ve ihtiyaç arayışını bir risk olarak görür, bu nedenle başvurunuzun reddedilme olasılığı daha yüksektir.

5. Başvuru formunda yanlış
Kredi kartı başvuru formuna yanlış bilgi (kimlik numarası, ofis adresi veya ofis telefon numarası gibi) girmeniz, başvurunuzun değerlendirilmemesine neden olabilir. Ancak aylık gelirinizin yüksek veya düşük olduğunu göstermek iyi bir fikir değildir. Çünkü yanıltıcı bilgi verirseniz kredi kartı başvurunuz onaylanmayacak ve banka size kredi kartı vermeyecektir.

6. Kısıtlamaların aşırı kullanımı ve yüksek borç
Banka, size tahsis ettiği toplam kredi limitinin yalnızca bir kısmını kullanmanızı istiyor. Mevcut kredi limitinin büyük bir kısmını, özellikle de tüm kredi limitini kullanırsanız, kredi kartı başvurunuz onaylanmayabilir. Kredi notunuzu iyileştirmenize ve yeni kredi kartlarını onaylamanıza yardımcı olabilecek toplam limitin% 30’unu kullanın. Aşırı kredi kartı veya kredi kartı borcu, yeni bir kredi kartı almanızı engelleyebilir. Çünkü borcunuz yüksekse banka size yeni bir kredi kartı vermekte tereddüt edebilir. Borcun azaltılması, onaylanma şansınızı artırabilir.

Kredi kartı başvurusu nasıl onaylanır?
Onaylanmamış kredi kartı başvurusu, gelecekteki tüm başvuruların aynı sonucu alacağı anlamına gelmez. Bir sonraki kredi kartı başvurunuzu onaylatmak için aşağıdaki adımları göz önünde bulundurabilirsiniz:

Başvurunuzun neden onaylanmadığını anlayın – Kredi kartı başvurunuzun neden onaylanmadığını anlamaya çalışın. Herhangi bir sebep görmüyorsanız, lütfen banka ile iletişime geçin ve ilgili bilgileri alın. Sorunun nedenini bildiğinizde, bir çözüm bulmak daha kolay olacaktır.

Sorunu çözün ve tekrar başvurun – başvurunuz, örneğin düşük kredi notu nedeniyle reddedilmiş olabilir. Öyleyse, kredi notunuzu yükseltmek için adımlar atmanız gerekecektir. Başvurunuzun neden onaylanmadığını biliyorsanız, lütfen düzeltin ve kredi kartı için tekrar başvurun.

Diğer seçeneklere göz atın
Başvurunuz gelir veya yüksek kullanım nedeniyle onaylanmadıysa, bloke bir kredi kartı başvurusunda bulunmayı her zaman düşünebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak, banka hesabınızda tutulması gereken sabit bir depozito karşılığında bir kredi kartı alabilirsiniz. Ayrıca bir avantaj olarak donmuş bir mortgage kredi kartı kredi notunu düzeltme fırsatı da sağlayabilir. Sonuçta, bir kredi kartı başvurusunu reddetmek hiçbir şekilde her şeyin sonu değildir, bir banka başvurunuzu onaylamasa da başka bir banka başvurunuzu onaylayabilir. Ancak elbette araştırmanızı yapmalı ve başvuruyu tamamlamadan onaylanmama riskini azaltmalısınız.

Author Details