Blog

Genel Kredi Danışmanlık Hizmeti

Kredi Danışmanlık Hizmeti

Kredi Danışmanlık hizmetleri, bankalardan kredi alamayan müşterilere kredi kullanım aşamasında danışmanlık hizmeti vererek kredi almalarını sağlama hizmetidir. Müşterinin banka geçmişi kredi onay aşamasında çok büyük rol oynar.

Kredi ihtiyacı olan müşteriler Telefon, başvuru formunu doldurarak yada ofisimizi ziyaret ederek başvuruda bulunabilirler.

Ne kadar kredi çekebilir?
Bankalar iç mevzuatına ve piyasanın durumuna göre zaman zaman net maaşın kaç katı tutarında kredi kullanabileceği düzenlemektedir. Şu anda bankalara göre değişmekle birlikte şu an da net gelirin 12 ile 22 katı arasındadır.

Sosyal güvencesi olmayan kredi alabilir mi?
SSK primi yatırılmıyor ya da düzensiz yatırılıyor ise, geçmişte kullanmış olunan kredi kartı veya kredilerin geri ödeme performansına ve bankalar nezdinde oluşan KKB skor puanına göre kredi talebi değerlendirilir.

Daha önceden banka sorunu yaşayan kredi alabilir mi?
Daha önce bankalarda sorun yaşamış ancak aksayan ya da takipli kredileri ödeyip kapatma yazıları alındıysa, bankadan müşterinin durumu araştırılır. Banka gerekirse kredi kayıt bürosuna başvurarak, müşteri sicili ile ilgili af talep eder. Bankaların mevzuatına göre sorunlu kredilerin kapanma tarihinin üzerinden belli sürelerin geçmiş olması gerekmektedir. Firmamız adınıza gerekli başvuruları yaparak, kredi kullanma şartları araştırır ve uygunluğunu ile ilgili müşteriye bilgi verir.

Kredi için kefil gerekli mi?
Bankanın talep edilen kredi karşılığında sizden kefil ya da başka bir teminat isteme hakkı saklıdır. Özel durumlar dışında genellikle kefalet şartı aranmaz ve şahsi teminatınız yeterli olur. Bankalara firmamız aracılığı ile gönderilen başvurularda danışmanlığımız sizin için yüksek değerde bir referans olacaktır.

Kredi başvurusu yaparken çok dikkat edilmesi gerekenler.
Olumsuz olan her bir başvuru sicilinizi olumsuz olarak etkileyecektir.  Bankalardan sürekli olarak RET cevabı almanıza sebep olacaktır. Örnek Olarak sgk, gelir belgesi ve tüm evraklarınız tam ve bu şekilde bankaya gidiyorsunuz, başvurunuzu yapıyorsunuz ve beklemediğiniz bir şey oluyor kredi olumsuz. Bu durum karşısında en çok rastladığımız şey kişinin hırs yaparak sırasıyla İnternet, sms, mobil bankacılık vs gibi yerlerden sürekli olarak başvuru yapıp sicilini bankalar nezdinde sıfıra çekmesidir. Bu olumsuzlukla karşılaşmamak için doğru bir kredi danışmanlık şirketi bularak başvuru işlemlerinizi uzman ellere bırakıp rahat bir şekilde kredi kullanmanız olacaktır.

Kimler kredi alamaz?
1. Bankalarla aktif sorunu olan ve şu anda gecikmedeki ödemelerini yapılandırıp taksitini ödeyenler.
2. Son 6 ay içinde aktif bankacılık ürünlerinin ödemelerinde 60 gün ve üstü gecikmede olanlar.
3. SSK olmayıp ödemeleri düzensiz, aktif kredi veya kredi kartı kullanmayanlar.
4. Son 1 yıl içinde açık takipli borçları ödemiş ve SSK sı aynı işyerinden (taşeron olarak çalışanlar hariç) son 6 aydır aktif olmayan.
5. Gelir belgesi olmayan veya çok yüksek borçlanması bulunan.
6. T.C. Vatandaşı olmayan ve 19 yaş altı – 63 yaş üstü olanlar. (emekliler hariç)
7. Kefaletten dolayı bankalarla sorun yaşamış, borç kapatılmamış ve sistem üzerinde güncellemesi yapılmamış bireyseller (ödenmiş kapatılmış olanlar hariç)
8. Bireysel Tüketici Kredilerinde İstanbul dışında yaşayanlar İstanbul’dan kredi kullanamaz. (Krediye uygun konut kredisi ve emekli hariç )

Önemli!
Kredi başvuru esnasında, onay aşamasında yada kredi önceki ÖN ÖDEME talep edilmemektedir. Dosya masrafı adı altında para Talep eden kişilere kesinlikle para göndermeyin. Kredi Komisyon ücreti sadece kredi kullanıldıktan sonra ödenir.

Kredi başvuru formu doldurun
Bizi arayın: 0212 909 15 53
Ofisimize gelin: Yenibosna merkez mahallesi Kuyumcukent AVM Kat: 1 No: 427 Bahçelievler / İstanbul

Author Details