Blog

Genel Emekliye 600 lira ek gelir

Promosyonu sadece mevcut emekliler değil, yeni aylık bağlananlar da alabiliyor. Bankalar arasındaki rekabetle birlikte ödeme tutarı 600 liraya kadar çıkıyor.

Banka promosyonu emeklilerin yüzünü güldürdü. Emeklilere 3 yıllık dönem için maaşa göre en az 300, 375, 450 lira promosyon verilirken, bazı bankalar hayata geçirdikleri kampanyalarla ek imkanlar sunuyor. Ödemeyi maaşa göre 330, 415, 500 liraya yükselten de, otomatik fatura talimatı verenlere taban promosyon tutarına ilaveten ek ödeme yapan da var. Bu kampanyalarda, 450 liraya varan promosyona ek olarak, 1 yeni fatura talimatına 50 lira, 2 yeni otomatik fatura talimatına ise 150 lira nakit promosyon veriliyor. Bu sayede promosyon tutarı 600 liraya kadar yükselebiliyor. Ayrıca emekli müşteri getirene bankaya kazandırdığı her emekli için 100 lira veren, emekliye ücretsiz hobi kursu imkanı sunan bankalar da bulunuyor. Promosyondan sadece mevcut emekliler yararlanmıyor. Önümüzdeki dönemde emekli olacakların da aylıkları bağlanır bağlanmaz promosyon alma imkanı var. Halen promosyon almamış olan emekliler, bankasını seçip, ‘3 yıl maaşımı sizden alacağım’ taahhüdünü vererek ödemesine kavuşuyor. Taahhütte bulunup promosyonunu cebine koymuş emeklilerin de isterlerse ortaya çıkan daha cazip teklifleri değerlendirme imkanı bulunuyor. Bunun için emeklinin yapması gereken, promosyon ödemesini aldığı bankaya kalan sürenin parasını iade etmek. Yeni emekli olanlar da aylık bağlanmadan önce Sosyal Güvenlik Kurumu’na banka seçimini bildirebiliyor. İlk emekli aylığı seçilen bankaya yatıyor, banka ‘3 yıl maaşımı sizden alacağım’ taahhüdü verilir verilmez promosyon ödemesini yapıyor.

OCAK ZAMMI HAFTAYA BELLİ OLUYOR

SSK ve Bağ-Kur emeklileri Ocak zammının oranını, memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 4’lük artışa ilaveten ne kadar enflasyon farkı alacağını haftaya öğrenecek. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 3 Ocak’ta açıklanacak enflasyon verileri, emeklilerin gelirinde yaşanacak artışları ortaya koyacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, aynı ay içinde maaş günlerinde zamlı paralarına kavuşacak. Memurlar ayın 15’inde artışın yansıtıldığı paralarını ceplerine koyarken, memur emeklileri ise Ocak başında maaşlarını zamsız olarak alacak. Daha sonra açıklanacak tarihte zam farkları hesaplara yatırılacak..

Borçlarınızı tek yerde birleştirin: 0212 909 15 53
www.borctransfer.com

Author Details